Muži A: Leština B-Jestřebí A 5:2

7. 4. 2013

Na současné podmínky bylo hřiště perfektně připravené a 1. zápas jara mohl začít. Kádr mužů byl sice oslaben několika odchody hráčů na hostování, což je však příležitostí pro mladé talentované hráče z B, kteří dnes určitě posbírali cenné zkušenosti. Leština dala po úvodním oťukávání 1. gól z rohu, když na balon nedosáhl Petr Večeř a jím tečovaný balon spadl do branky. Jestřebí se nevzdalo a podnikalo rychlé protiútoky vedené hlavně Davidem Pokorným. Vyrovnávací branku dal Jarda Janíček, když se jestřebským dokonale rozebrala obrana a Jarda technicky pravačkou uklidil míč do sítě. Leština v závěru Jestřebí zmáčkla, ale 2 loženky neproměnila. Do druhého poločasu nastoupila Leština velmi dravě a jejich rychlí útočníci během 15 minut vsítili 2 branky a bylo po zápase. Jestřebí se snažilo dostat do hry, ale pomalé, postupné útoky neměly šanci na úspěch. Nějaké šance byly, ale vše bylo upracované a bez překvapení. Leština se soustředila na brejky, když k tomu měla vhodné typy hráčů. Po jednom brejku zvýšili na 4:1, následně Jestřebí kopalo roh a domácí hráč pěkně hlavou zavěsil a bylo 4:2. Leština, ale měla poslední slovo a po rychlém útoku neobsazený hráč dal na konečných 5:2. Dnes museli všichni pochopit, že mistrák není příprava, že fotbal je o soubojích, občas bolí a hlavně se musí hrát jednoduše a rychle, jak předvedla Leština. Vzhledem k přetrvávajícím podmínkám, kdy v Jestřebí je na hřišti stále sníh, se příští zápas odehraje na naší oblíbené umělce a všichni musí proti Rapotínu zahrát tak aby body zůstaly doma !