Muži:FK Úsov -So Jestřebí 3:4

1. 10. 2011

Za krásného počasí, první říjnovou sobotu, odehráli naši muži fanastický zápas, víceméně proti 12 hráčům soupeře. Tím dvanáctým byl rozhodčí, který Úsovu výrazně pomáhal celý zápas. Dík patří všem hráčům, kteří se s nepřízní skvěle poprali a předvedli vynikající zápas, navíc s výbornou koncovkou. Ale po pořadě. Do zápasu vstoupili lépe domácí, kteří zatápěli naší obraně, díky Radkovi Hanákovi a jeho dobře postaveným tyčím, jsme začátek utkání přežili bez úhony. Branku jsme vstřelili z první naší útočné akce, když aut Davida Lukáče prodloužil Kuba Němec na Tomáše Němce a ten se s tím nepáral a zavěsil pod břevno - 0:1 !Naše šance se rodily zejména z protiútoků, zejména průniky Davida Lukáče a Lukáše Hýbla volaly po gólu, ale nezadařilo se. Domácí dali gól po situaci, kdy byl útočníkem domácích faulován náš Míša Krátký, rozhodčí nechal pokračovat ve hře. Domácí házeli aut, když Michal nebyl ještě připraven po otřesu do hry, domácí útočník vlétl do vápna, kde ho zastavil až Kuba Němec, bohužel faulem a kopala se penalta, z které domácí vyrovnali. Do poločasu se už nic závažného nestalo. Do druhého poločasu vstoupilo Jestřebí velmi sebevědomě, výkon gradoval průnikem Lukáše Hýbla do šestnáctky, kde byl zatažen za dres, souboj nemohl ustát a spadl, jasná penalta a minimálně žlutá pro obránce Úsova. K překvapení všech rozhodčí nechal pokračovat, následovalo přerušení hry, naši hráči cítili křivdu, nesoustředili se a soupeř dal po trestném kopu, kdy si přihrávku zpracoval před vápnem domácí hráč, branku a rázem jsme prohrávali 2:1. Docela šok pro hráče, ale nevzdali se a dál pokračovali ve své hře, která byla dopředu velice nápaditá a dělala domácím problémy. Po další naší akci srovnal Lukáš Hýbl na 2:2 a začínalo se znova. Naši fotbalisté dominovali ve hře dopředu a z jedné akce se do vápna prodral David Lukáč a zvýšil na 2:3. Soupeř vyrovnal z rohu na 3:3 a zbývalo 10 minut do konce. Přeskupili jsme hráče, Roman Orlický šel z hřiště, přece jen po nemoci nebyl ještě fyzicky 100% a do obrany šel David Lukáč. Tomu se podařilo dlouhým pasem nalézt Lukáše Hýbla, který si poradil z gólmanem a otočili jsme na 3:4 !! Do konce utkání nás ještě po jedné akci podržel Radek Hanák, a po neproměněných našich akcích jsme výsledek udrželi a přivezli perně vybojované 3 body. Dík patří všem, i našim fandům, kteří přijeli na kole. I trenér Kulíšek se na závěr musel zapojit do hry a pomohl tak mančaftu přímo na hřišti.