Muži:Juventus Mohelnice - So Jestřebí 0:2

8. 4. 2012

První jarní a navíc venkovní zápas se zvládl na výbornou. Hned od hvizdu rozhodčího měli hru ve své moci jestřebští hráči. Hosté se za půlku dostali snad až po 5 minutách. Zejména naše záloha přehrávala soupeře ve všech směrech, jen to přesné zakončení chybělo. Povedlo se až Jardovi Janíčkovi po přesném pasu nové posily - Tomáše Sládka, když Jarda zakončoval do odkryté branky. Do konce poločasu jsme měli ještě 2 velké šance, David Lukáč z podobné situace přestřelil a Jarda Janíček z dálky minul těsně vedle. Domácí brankář navíc zabránil dalším šancím. Soupeř se v prvním poločase také dostal do superšance, díky nedůraznému odkopu našeho stopera, jinak nic neměli. Do druhého poločasu jsme vstoupili jak to nejlépe šlo, hned po 5 minutách obral agilní David Pokorný domácího stopera na půlce o balon a řítil se sám na gólmana, po 40 metrovém sólu udělal gólmanovi kličku doleva a přesně zakončil na 0:2 ! Od té doby domáci nakopávali balony do naší šestnáctky, ale obrana byla na rozdíl od prvního poločasu bezchybná. Hru oživili i náhradnící, kteří drželi nasazené tempo a domácí pomalu odpadali fyzicky. Nepříjemný byl silný vítr, který jsme měli celý 2. poločas v zádech a "hrál" proti domácím. Jedinou chybičku předvedl Radek Hanák, který při kontrole balonu narazil do domácího hráče a Juventus se dožadoval penalty, naštěstí rozhodčí nepískl. Ke konci zápasu chodili jstřebští do otevřené a pomalé obrany, bohužel špatné zakončení nám neumožnilo zvýšit dvougólový náskok, i tak je výsledek a hra pozitivem do dalších jarních bojů.