Palonín - Sokol Jestřebí 2:1

8. 6. 2014

Zápas se odehrál za tropického horka, 33 st. C ve stínu, ale na velmi dobrém hřišti, na které jsme z minulosti nebyli zvyklí. Domácí nahrazovali nedostatek kvality bojovností, což je pro naše mužstvo vždy problém, zahrajeme lépe proti fotbalově kvalitnímu družstvu než proti horšímu, ale bojovnému, který nešetří důrazem. Hned v úvodu jsme měli několik loženek, nejprve šel po chybě domácí obrany Pepa Kramar na gólmana, ale zbrkle vystřelil, navíc ještě vedle, Za chvíli šel ze strany sám na gólmana Mička, ale balon do něho napálil, stav tak byl stále nerozhodný. Zčistajasna jsme v 10. minutě dostali branku po rohu, když Marek v brance podběhl balon a nehlídaný hráč na zadní tyči, který zůstal neobsazen hlavou nezaváhal. Zanedlouho jsme dostali podobný gól, když Marek nechytil první střelu a po vyražení opět nehlídaný hráč dal na 2:0. Ještě další problém nastal, když si David Lukáč v jednom souboji natáhl sval a musel střídat. Ne zcela fit šel na plac Petr Opravil. Velkou šanci pak měl Mička, když nadvakrát zasebou ho vychytal domácí brankář. Do poločasu se bohužel nedal gól a tak se muselo jít do 2. části zápasu s dvougólovým mankem. Naši hráči zapnuli a výsledkem byl tlak, z kterého přišla kýžená branka Franty Marady, když stříleným centrem do branky překvapil všechny a bylo to jen o gól. I přes všechnu snahu jsme na vyrovnání nedosáhli, domácí spoléhali na brejky a na polehávání, samostatnou kapitolou byl hlavní, který souboje hodnotil jako naše fauly, ale na to se nemůžeme vymlouvat. Chyběla nám ve středu pole kreativita a finální přihrávka, nutno dodat, že také síly. Poslední zápasy se táhnou v 11-12 lidech a to ještě trenér musí na plac. I tak pro všechny co byli dnes propotit tričko patří uznání, příště se to musí podařit. Příště bude v letošní sezóně naposledy a to s lídrem Libivou v neděli 15.6., tak se přijďte rozloučit se sezonou do Jestřebí.