Jdi na obsah Jdi na menu

Sokol Jestřebí - Hrabišín 2:1 (0:1)

25. 3. 2018

Vzhledem k situaci, že naše hřiště nebude nějakou způsobilé jsme zavčas nahlásili změnu hřiště na UT v Zábřeze, takže i přesto, že toto kolo bylo kompletně odložené, neměli jsme důvod k odkladu. Počasí bylo nepříjemné, byla velká zima, ale nesněžilo, nepršelo ani nefoukalo a podmínky na umělce byly naprosto regulerni. Zápas začal docela v tempu, ale zaspali jsme hned v 5. minutě, když na 1. rohový kop hostů jsme nechali hráče Hrabišína neobsazeného a ten se hlavou nemýlil. Celý zbytek byl o dobývání branky hostů, ale scházela přesná finální přihrávka nebo překvapivá střela, hosté se mohli soustředit na brejky, jeden z nich hodně smrděl, ale do poločasu se šlo s jednogólovým mankem i z důvodu, že si Franta neštastně ukopl ve velké šanci balon. Do druhého poločasu vstoupili jestřebští ještě s větším úsilím a rodily se šance. Největší tlak jsme měli po hodině hry, kdy si hosté po vlastním odkopu trefili břevno vlastní branky. Pak Franta obešel gólmana a z úhlu trefil boční síť. Když už se zdálo, že nám ubývají síly, tak Tomáš Horký zatáhl po pravé straně balon a zpětnou přihrávkou našel Viktora Švuba, který z první trefil přesně k tyči a bylo 1:1 ! Naši hráči si pak vytvářeli další šance, ale chybělo i trochu štěstí. Když se už zdálo, že rozhodčí ukončí zápas ( a ani bychom nebyli zas tak zklamaní), tak Jarda Janíček našel Frantu, který z levé strany vápna vletěl do šestnáctky a prostřelil gólmana - 2:1 !! Rozhodčí nastavil ještě 2 minuty, které byly pro nás nekonečné, hosté měli ještě 1 tutovku, ale míč po hlavičce minul naší branku. Štastné, ale zasloužené vítězství !!!