Sokol Jestřebí - Juventus Mohelnice 2:2, pen. 3:5

7. 4. 2024

Za letního počasí jsme přivítali starého rivala, Juventus Mohelnice. Zápas byl jako vždy plný soubojů, komentářů hostů ke každému hvizdu rozhodčího, ale jinak fér bez nesportovních výstřelků. Do první šance jsme se dostali po střele Erika Tomáška, ale trefil spojinici tyčky a břevna. To se nám děje každý zápas, ale hraje se na góly. Ten padl bohužel do naší sítě v 31. minutě, když hosté využili svou šanci. Naštěstí jsme za 4 minuty srovnali po chybě obrany hostů, když Tomáš Horký předložil centr na volného Lukáše Mičku, který nezaváhal. Ve 2. poločase jsme neměli klid v koncovce, šance Tomáše, Míši Krátkého a další volaly po gólu, ale chyběl ten klid. Hosté vstřelili branku po standardce, když oboustranné držení posoudil pomezní jako faul našeho hráče a hlavní to respektoval, i když musel po otřesení střídat. Hosté tu standardku zahráli dobře, naše obrana špatně a výsledkem by gól na 1:2, na ukazateli svítila 61. minuta, takže času bylo dost. Bohužel jsme se nedostávali do tempa a hrálo se spíš na náhodu. V posledních 5 minutách jsme měli 2 super standardky těsně před vápnem, ale nevyužili jsme je (chybí nám zraněný Jarda Janíček...). Neúnavné dobývání branky nám přineslo aspoň bod, když Tomáš v nastavení prostřelil obranu Juventusu a zachránil pro domácí aspoň bod. V penaltách jsme neproměnili hned tu 1., hosté to nasypali 100%, takže ta 4. penalta už se ani kopat nemusela a bereme bod. Pochvala pro zdecimovaný kádr, čekáme na návrat zraněných, zatím to nevyypadá dobře, ale bojovnost a morálka to vynahrazuje. Za týden musím zabrat za 3 body a vzdálit se poslednímu Úsovu.