Sokol Jestřebí - Staré Město 2:1 (0:1)

29. 10. 2023

V důležitém zápase jsme sehráli vyrovnanou partii s mančaftem z čela tabulky, nesmírnou bojovností a vůlí po vítězství jsme urvali 3 body, které ve vyrovnané tabulce jsou strašně důležité. V prvním poločase bylo spoustu šancí na obou stranách, největší měl Franta Marada, kterému vytlačil hostující brankář prudkou střelu na břevno. Gólem mohl skončit i trestňák Jardy Janíčka, který brankář vyrazil a bohužel nikdo z naší strany se nedokázal dostat k dorážce. Martin Jílek měl 2-3 výborné zákroky. Bohužel 2 minuty před koncem hostující útočník vyhrál souboj na naší pravé straně a z hranice vápna umístil střelu přesně k tyči a do šaten jsme šli za stavu 0:1. Ve druhém poločase měli hosté nebezpečné brejky, všechny naštěstí uhasil náš gólman a obrana, naše šance taky byly nebezpečné, hlavně Tomáše Horkého, ale nedařilo se nám vyrovnat. To se nakonec povedlo právě Tomášovi, když jeho střela z levé strany vymetla pavučinky na vzdálenější tyči, běžela 76. minuta. Tentokrát nám bod(y) neutekly jako před týdnem v Petrově i díky přesné hlavičece Viktora Švuba z 85. minuty. V závěru mohl uklidnit náš mančaft Franta, ale z úniku branku nedal. V závěru jsme ubránili tlak hostů a máme důležité body. Poděkování za bojovnost, morálku a vůli po vítězství všem hráčům Jestřebí.